ПОЛОЖЕННЯ про ІIІ Міжрегіональний конкурс літературно-музичної творчості «КАЛЬМІЮС»

ПОЛОЖЕННЯ

про ІIІ Міжрегіональний конкурс літературно-музичної творчості

«КАЛЬМІЮС»

 

1. Загальні положення

 

Це Положення визначає порядок організації та проведення ІІІ Міжрегіонального літературно-музичного конкурсу «Кальміюс» (далі – конкурс).

Організаторами конкурсу є вчителька української мови та літератури Краматорської ЗОШ № 11, громадська діячка, популяризатор читання серед дітей і підлітків на Сході України Оксана Проселкова.  Голова ГО "Культурно-освітня фундація «Лібері Лібераті» Максим Потапчук та волонтерська ініціатива Тrava.UA.

До організації та проведення конкурсу можуть залучатись органи місцевого самоврядування, благодійні організації, громадські об’єднання, підприємства, установи, організації всіх форм власності, а також фізичні особи (за згодою).

Конкурс запрошує до участі як аматорів,  так і досвідчених майстрів слова.

 

2. Мета конкурсу

 

2.1 Метою конкурсу є активізація творчих зусиль громад Донеччини, Луганщини, Харківщини, Дніпровщини та Запорізького краю: налагодження діалогу між численними громадами областей, інтеграція Сходу України у загальноукраїнський культурний простір, виховання любові до слова як однієї з головних цінностей українського народу, виявлення та підтримка літературно обдарованих мешканців Сходу (внутрішньо переміщені особи також беруть участь у конкурсі).

2.2. Регіональний конкурс сприятиме й налагодженню культурної співпраці з іншими країнами: зокрема, серед членів журі будуть як українські, так і іноземні діячі культури, журналісти та прихильники української літератури. Конкурс дасть змогу представити світу культурне різноманіття українського Сходу та налагодити міжкультурний діалог шляхом запланованих форумів та виставок за кордоном України.

 

3. Порядок проведення конкурсу

 

3.1. Конкурс стартує щорічно у липні, прийом робіт триває до 15 листопада 2018. Оголошення результатів конкурсу відбудеться до 15 грудня поточного року на офіційній церемонії нагородження переможців, а також на веб-сторінці конкурсу у Фейсбук.

 

3.2. Для проведення конкурсу утворюється Організаційний комітет та Журі.

3.3. Склад Оргкомітету та Журі затверджується спільним рішенням організаторів конкурсу.

3.4. У Конкурсі беруть участь мешканці Донецької, Луганської, Харківської, Запорізької та Дніпровської областей, а також внутрішньо переміщенні особи з Донецької та Луганської областей віком від 12 років.

3.5. Роботи приймаються з 05 липня до 15 листопада 2018 року за такими номінаціями:

1.1. «Поезія для дорослих» ( вік учасників від 17 років), " Поетичний старт" (вік учасників 14-16 років)

1.2. «Проза для дорослих»;

2. «Поезія та проза» для дітей і підлітків;

3. «Драматургія» для дітей та дорослих.

4. «Публіцистика».

5. «Музика» у номінаціях

5.1. Акапела (соло і гурт)
5.2. Вокал у супроводі музичних інструментів (соло і гурт) у вікових категоріях («старт» до 18 років та 18+) та категоріях :

а) автентичний спів;

б) аранжування, опрацювання, композиція на основі традиційної пісні

в) авторська пісня

г) рок

г) джаз

д) популярна музика

е) експериментальна та електронна музика

є) нова класична музика

 ж) кавер-версія

3.6. Журі конкурсу протягом липня-листопада оцінює роботи з можливістю рецензувати, коментувати, висловлювати враження про прочитане на сторінці події у Фейсбуці без оголошення оцінки.

3.7. До 15 грудня поточного року визначаються переможці у кожній номінації.

3.8. На конкурс можуть подаватися різноманітні за жанром оригінальні твори, тематика, стилістика та техніка виконання яких є довільною.

3.9. Конкурсні роботи приймаються в електронному форматі Word, MP-3 із супровідними документами, написані та оформлені українською мовою.

3.10. На конкурс повинні подаватися тільки оригінальні твори, які раніше не друкувалися, для номінації «Музика» - запис живого виконання (аудіоформат та відоформат), права на які не передані іншим (юридичним або фізичним) особам і не будуть передаватися до оголошення результатів конкурсу.

3.11. Рішення про результати конкурсу визначає авторитетне журі. Результати конкурсу оголошуються під час урочистого нагородження та через ЗМІ.

3.12. Роботи учасників конкурсу не рецензуються і не повертаються.

 

4. Вимоги до творів

 

4.1. Конкурс передбачає оцінювання творчих доробків учасників у таких номінаціях:

- 1.1. «Поезія для дорослих», "Поетичний старт"

- 1.2. «Проза для дорослих»;

- 2. «Поезія та проза» для дітей і підлітків;

- 3. «Драматургія» для дітей і дорослих.

- 4. «Публіцистика».

- 5. «Музика»

1.1. «Поезія для дорослих» ( вік учасників від 17 років), " Поетичний старт" (вік учасників 14-16 років)

1.2. «Проза для дорослих»;

2. «Поезія та проза» для дітей і підлітків;

3. «Драматургія» для дітей та дорослих.

4. «Публіцистика».

5. «Музика» у номінаціях.

4.2. Допускається авторське визначення жанру.

4.3. Роботи приймаються лише в електронному варіанті та виключно українською мовою.

4.4 Робота друкується шрифтом Times New Roman текстового редактору Word (або Open Office) розміру 14 на сторінках формату А4 з інтервалом 1,5 (до 30 рядків на сторінці). Поля: ліве, верхнє і нижнє — не менше 20 мм, праве — не менше 10 мм.

4.5. Обсяг текстів у номінації «Творчість для дорослої аудиторії»:

«Проза» - від 50 сторінок,

«Поезія» - від 10 різножанрових віршів;

4.6. Обсяг текстів у номінації «Творчість для дитячої та підліткової аудиторії»:

«Проза» - від 50 сторінок;

«Поезія» -10 віршів;

4.7. Обсяг текстів у номінації «Драматургія для дитячої та дорослої аудиторії» до 150 сторінок.

4.8. Обсяг текстів у номінації «Публіцистика» до 20 сторінок. формату А-4, шрифт 14- кегль з 1,5 інтервалом. Час звучання музичного матеріалу – 3-10 хвилин (одна конкурсна композиція, стиль виконання необмежено, по 1 у кожній).

4.9. До тексту рукопису у довільній формі на окремому аркуші розмістить необхідну інформацію із вказівкою на номінацію, в якій робота бере участь.

4.10. На окремому аркуші розміщується інформація (у довільній формі):

ПІБ автора, або справжнє прізвище, ім’я, по-батькові (за паспортом або свідоцтвом про народження) за умови, якщо автор має псевдонім.

• домашню адресу (якщо є),

• контактний телефон свій + телефон когось із близьких,

• електронну адресу (якщо є).

4.11. Роботи учасників кодуються в оргкомітеті. Членам журі до моменту визначення переможця особиста інформація про учасника не надається.

 

5. Журі Конкурсу

 

5.1. Журі Конкурсу формується з метою забезпечення об’єктивності оцінювання творчих або дослідницьких робіт учасників і визначення переможців та призерів Конкурсу у кожній номінації.

5.2. Кількість членів журі в кожній номінації становить не більше 4 осіб і не повинна перевищувати третини від кількості учасників у номінації (при відсутності достатньої кількості учасників, твір стає автоматично лауреатом).

5.3. До складу журі в кожній номінації Конкурсу входять: науковець філологічної сфери, доктор чи кандидат філологічних наук, представник сучасного літературного процесу (письменник, поет, драматург, кіносценарист, режисер тощо), видавець або літературний критик, журналіст, головний редактор часопису, вокаліст, гурти, музичні критики, викладачі музичних кафедр. До складу журі можуть входити педагогічні працівники, представники культурних установ, громадських організацій (за згодою). До складу журі не можуть входити особи, що є близькими особами учасників.

5.4. Роботи оцінюється за п’ятибальною системою. Твори у номінації «Старт» оцінюються окремо, але кодуються в межах однієї номінації. Кожен з членів журі має право прокоментувати прочитаний текст, написати коротку рецензію (за бажанням) на сторінці події у Фейсбуці та на сайті конкурсу. Листування з членами журі або обговорення має проходити в анонімному режимі (без вказівки на авторство). В іншому випадку текст може бути знятий з розгляду.

5.5. Члени журі Конкурсу:

-забезпечують об’єктивність оцінювання конкурсних робіт учасників;

-заповнюють оціночні протоколи відповідного етапу Конкурсу;

-оціночні протоколи передаються членам журі на електронну пошту до 10 грудня;

визначають переможців та призерів відповідної номінації Конкурсу.

5.6. Щорічно на сайті Конкурсу чи на сторінці у Фейсбуці оголошується склад журі.

 

6.Учасники конкурсу

 

6.1. У Конкурсі беруть участь мешканці Донецької, Луганської, Харківської, Запорізької та Дніпровської областей, а також внутрішньо переміщенні особи з Донецької та Луганської областей віком від 12 років.

6.2. Учасник конкурсу має право представити на розгляд по одній творчій роботі в кожній з номінацій. Кількість робіт-одна по кожній з номінацій (роботою вважається збірка оповідань, збірка віршів).

6.3. Конкурсанту забороняється вести переписку з членами журі та надавати без дозволу оргкомітету будь-які коментарі та додаткову інформацію щодо своєї участі.

 

7.Переможці конкурсу

 

7.1. Переможці та призери Конкурсу визначаються  компетентними членами журі в кожній номінації за кількістю набраних балів.

7.2. Переможцем Конкурсу є учасник, який набрав найбільшу кількість балів.

7.3. Кількість призових місць (перших, других, третіх) становить не більше 50 відсотків від загальної кількості учасників у кожній номінації окремо з орієнтовним розподілом їх у співвідношенні 1 : 2 : 3.

7.4. Лауреатами Конкурсу є учасники, які за кількістю набраних балів посіли друге та третє місця.

7.5. Переможці Конкурсу нагороджуються дипломами та пам’ятними подарунками, підтримуються промоцією у пресі. Допускається прийняття авторами-переможцями пропозицій від видавництв про друк окремою книгою та підписання угод щодо співпраці.

7.6. Урочиста церемонія оголошення та відзначення переможців відбувається у грудні поточного року.

7.7. Журі має право не давати перших місць у будь-якій номінації, а також можуть вводити заохочувальні нагороди, так звані «Спецвідзнаки».

7.8. Електронні рукописи слід надсилати організаторам конкурсу на e-mail: kalmiusukraine@gmail.com (у  темі листа вказати ПІБ автора або назву твору)

7.9. Перебіг Конкурсу висвітлюється на сторінці у Фейсбуці.

 

8.Фінансові умови конкурсу

 

8.1. Конкурс проводиться організаторами та членами журі на волонтерських умовах, але не заперечує партнерство та фінансову підтримку для відзначення переможців.

 

9. Інша інформація

 

Веб-сторінка конкурсу у Фесбуці: https://www.facebook.com/kalmiusukraine/?fref=ts

Сайт : http://liberiliberati.org/

Проект