Українські пластуни вже привезли Вифлеємський Вогонь Миру з Палестини та готові передати його громаді Краматорська!

Українські пластуни вже привезли Вифлеємський Вогонь Миру з Палестини до рідної Батьківщини та готові передати його громаді Краматорська 24 грудня о 13.00 на центральній площі міста!

Наш дзвоник сповістить громаду про початок! Кожен може взяти до себе цей вогник, що несе тепло, опіку, дарує любов у кожну українську домівку! Щорічно краматорські пластуни передають громаді вогонь з міста Вифлеєма як знак миру та благополуччя для усіх українців. Прохання взяти з собою лампадки.

Також наші колеги привезуть Вогонь Миру до майже всіх бойових позицій захисників України на Луганщині та Донеччині (з питань координації звертайтеся до Романа Орищенка).

Довідка

Цю прекрасну передріздвяну традицію – розповсюджувати Вифлеємський вогонь миру – започаткувала у 1986 році австрійська телерадіокомпанія ORF з міста Лінц. Із самого початку акція планувалася з метою підтримки дітей з особливими потребами та усіх, хто потребує допомоги та уваги в передріздвяний час. І одразу ж цю благородну справу взяли в свої руки скаути.

Щороку представники ORF та австрійські скаути беруть Вогонь на місці народження Ісуса Христа у Вифлеємі, а далі транспортують його літаком до Австрії. Після урочистостей у Віденському Кафедральному соборі естафета передається до сусідніх країн. Саме із рук в руки, від одного скаутського осередку до іншого, Вифлеємський Вогонь долає безліч кордонів і потрапляє до всіх, хто чекає на світло тепла, миру, злагоди і сподівання, яке мандрує із заходу на схід, долаючи кордони і єднаючи християн у переддень Різдва Христового.

По Україні Вифлеємський Вогонь поширюють члени Пласту - Національної скаутської організації України. Пластуни беруть Вифлеємський Вогонь Миру і передають його українській громаді, церквам, заносять до дитячих притулків, лікарень, щоб ті, хто перебувають далеко від своїх родин, могли відчути тепло Вифлеємської зірки.

У скаутському поясненні – палаючий вогник символізує очікування в період посту, повну жертовність. Світло є символом тепла, миру та злагоди, а також душевного спокою, любові до людей і до світу. Рівночасно цей промінчик - це солідарність зі всіма, хто є далеко, солідарність з убогими, поєднання з Христом, котрий народився в убогості. Ще у XII столітті один учасник христових походів привіз це світло з Вифлеєму, як дар для своєї родини і близьких, як символ найбільшого Добра.

Ідея Вогню і його проста символіка сприйнялися українською громадою і впродовж останніх років для багатьох з нас Вогонь став доповненням під час святкування Різдва Христового. Тому Вогнем з Вифлеєму люди запалюють свічки на Святу Вечерю.

Вифлеємський Вогонь Миру постійно горить у Вифлеємі, на місці народження Ісуса Христа. Не слід плутати його з Єрусалимським вогнем, що запалюється на Великдень. Цей вогонь є спомином про прихід на землю Ісуса Христа, котрий є символом любові та миру, визволенням від гріхів.

У попередні роки акцію передачі священного сяйва благословили Українська Греко-Католицька Церква, Українська Православна Церква Київського Патріархату, Українська Автокефальна Православна Церква та Римо-Католицька Церква в Україні.

Хочеш більше дізнатися про рідні традиції та звичаї? Приєднуйся до ПЛАСТу!

До уваги! Пластові гуртки укомплектовані на 90 відсотків, ми запрошуємо 4 дівчат та хлопців віком від 9 років приєднатися до нашої дружньої фундації. Також запрошуємо виховників, завдяки яким народяться нові дитячі гуртки.

Наш сайт: http://liberiliberati.org/skauti-zi-skchodu

Cторінка в фейсбуці: https://www.facebook.com/KramatorskPLAST/

Історія ПЛАСТу: http://plast.org/about/

Контактний телефон: 0991405029

З пошаною, наша дружня команда Краматорських Пластунів.

#ВВМ2017

#ВифлеємськийВогоньМиру2017

 

Вифлеємський Вогонь Миру 2017
Вифлеємський Вогонь Миру 2017

 

ВВМ2017
Вифлеємський Вогонь Миру 2017