У Краматорську разом із благодійним фондом «Дар» та місцевою Дитячою художньою школою плануємо презентувати творчість видатного українця Федора Кричевського.

У Краматорську разом із благодійним фондом «Дар» та місцевою Дитячою художньою школою плануємо презентувати творчість видатного українця Федора Кричевського (1879-1947) – керівника Київського художнього училища, одного із засновників та першого ректора Української академії мистецтва, майстра історичної і тематичної картини, портретиста, засновника національної мистецької школи України. Також ми готові до співпраці з іншими громадами Донеччини та будемо раді активному долученню з їх сторони.

Нещодавно представники вищезгаданого фонду, які спрямовують значну частину своєї діяльності на збереження історії та культурної спадщини нашої країни, допомогли нам започаткувати у Дитячій художній школі Краматорська бібліотеку «Українські художні полички», яку ми разом поступово наповнимо новою ексклюзивною літературою про життя й творчість рідних майстрів (більш докладну інформацію читайте за посиланням: https://www.facebook.com/MaksymPotapchuk/posts/1897856370460055 ).
Перші подаровані книжки презентували краматорчанам брата Федора Кричевського - Василя Кричевського (1872 - 1952) - засновника українського стилю в архітектурі та першого художника вітчизняного кіно, самобутнього живописця і графіка-новатора, сценографа і майстра декоративно-прикладного мистецтва, автора дизайну Державного герба України “Тризуб”, мистецтвознавця і педагога, старійшину могутнього сімейного клану художників Кричевських — словом, одну із найхаризматичніших фігур національного мистецтва ХХ століття. Василь Кричевський став одним із засновників Української Академії Мистецтв (НАОМА) у 1917 р. та одним з її перших професорів.

Активно долучилися до наповнення бібліотечного фонду й співробітники Національного Музею історії України, які є нашими добрими партнерами. Закликаю всіх небайдужих приєднатися до нашої ініціативи.

Наразі в Києві триває ретроспективна виставка «Майстер і Час. Федір Кричевський» (до 17 серпня), організована Національним художнім музеєм України за сприяння Благодійного фонду «Дар».
Федір Кричевський – керівник Київського художнього училища, перший ректор Української академії мистецтва, майстер історичної і тематичної картини, відомий портретист, засновник національної мистецької школи України. Його творчість яскрава, індивідуальна, сповнена любові до життя і свободи. Характерний стиль у малярстві Кричевського – чіткість форм та виразність ліній, багатство колірної гами.
Творчість Федора Кричевського є однією з найвизначніших сторінок українського мистецтва ХХ століття. Його доробок посідає чільне місце в скарбниці української культури. Найвідоміші твори: «Наречена» (1910), «Три віки» (1913), триптих «Життя» (1925–1927), «Свати» (1928), «Веселі доярки» (1937), цикл картин за поемою Т. Шевченка «Катерина» (1937–1940) та багато інших.
Виставка «Майстер і Час» відкриває маловідомі сторінки життя та творчості митця: архівні матеріали, малярські та графічні твори. На виставці представлено загалом близько 200 робіт. До експозиції увійдуть твори як з власних фондів Національного художнього музею, так і з інших музеїв України – Сумського обласного художнього музею імені Никанора Онацького, Харківського художнього музею, Національного музею Тараса Шевченка. На особливу увагу заслуговують унікальні архівні матеріали, збережені у родині, що близько товаришувала з удовою Федора Кричевського Наталею Павлівною. Для кращого сприйняття та осмислення культурної атмосфери, різних етапів творчості, розуміння складних перипетій мистецької долі художника куратори пропонують експонування архівних матеріалів у вигляді фотоінсталяцій.
Одним з головних акцентів виставки є графічні роботи майстра з приватної збірки та з музейних фондів, які дозволяють побачити процес творчого пошуку, еволюції образних рішень шедеврів майстра (триптих «Життя», «Автопортрет», «Катерина» тощо).

Виставка розгортається у трьох виставкових залах музею на другому поверсі, а також у аванзалі першого поверху. Інформація та світлини взяті з офіційної сторінки Національного художнього музею України: https://www.facebook.com/nationalartmuseumofukraine/

Ознайомитися з діяльністю БФ «Дар» ви можете на сайті: http://darfoundation.org.ua/

Посилання на сторінку Національного музею історії України: https://www.facebook.com/nmiuu/

Ознайомитися з діяльністю моєї організації ГО «Лібері Лібераті» ви можете на сторінці: https://www.facebook.com/LiberiLiberati/

З пошаною, станичний Краматорського осередку Національної Скаутської Організації України ПЛАСТ, голова ГО "Культурно-освітня фундація "Лібері Лібераті" Максим Потапчук.
Тел.: 099 140 50 29
1405029.m@gmail.com

#Дар
#ЛіберіЛібераті
#ПластКраматорськ