Донеччина. «В нашому місті немає де купити книжки, та й коштів на них немає. Ми були раніше в книгарні, але зазвичай дорослі нам не давали вдосталь погуляти між полиць. За десять хвилин хіба щось подивишся? Максим, там мабуть пааахне книжками, - у тій маріупольській книгарні. Правда?...». Така розмова з нашими юними друзями з Красногорівки була перед поїздкою до крамниці, де молодь близько 2 годин обирала собі книги на 300 грн кожний. Мрії молоді стали реальністю завдяки дружнім зусиллям небайдужих добродіїв. Нещодавно разом із Національним Музеєм Історії України ми оголосили, що конче необхідно вивезти молодь із прифронтової Красногорівки до Маріуполя відвідати книгарню та надати дев'ятикласникам можливість купити собі книжки в подарунок, зробити освітню екскурсію по молодіжному центру «Халабуда», відсвяткувати випускний (школа, де вони планували свято, згоріла від обстрілу) та головне свято Маріуполя – 3-тю річницю звільнення від російських терористів (https://www.facebook.com/nmiuu/posts/655985111277477). Отже, що купували діти: на першому місці книги про взаємовідносини між підлітками, про саморозвиток, пригоди про вікінгів, казкових героїв та звісно про кохання. Вразила величезна ілюстрована книга "Аеропорт у фотографіях і текстах", що купили собі діти, приємно, адже Маріуполь поступово насичується якісною українською літературою.

Перші кошти надійшли до БФ "Лелекера" від самих працівників Національного музею історії України та їхніх партнерів, долучилися й наші друзі зі Українсько-швейцарської спільноти Support Ukraine. Добру допомогу зробили бійці «АЗОВу», надавши транспорт та смачно нагодувавши дітей на своїй базі, також допомогли в організаційних питаннях. Красногорівці суттєво допомогли коштами - музичний працівник Роллана Бондаренко зараз бореться за Україну далеко від свого міста, але своїх учнів не забуває. До книжкової колекції учнів додалися цікаві видання від БФ «Дар» та митця Валентини Охлопкової, яка зробила якісні світлини для юнацтва (під цією публікацією ви побачите її роботи). Наприкінці триденної подорожі було важко: хвилини прощання в казковому готелі здавалося перетворились у вічність, обійми, теплі слова... й обрій. До зустрічі, рідні.
Супровід дітей та безпечну поїздку забезпечили наші добрі партнери - Об'єднаний Центр цивільно-військового співробітництва штаба АТО CIMIС та офіцери групи ЦВС м. Мар’їнка. Дякуємо!

P.S. Шановне товариство, можливо, у вас є можливість знайти літературу, пов'язану з мистецтвом аніме та подарувати дітям? Юнаки та юначки дуже просили. Електронний варіант не дуже підійде, бо не у всіх є гаджети та інтернет (іноді й світла немає). Ми допомагаємо розвитку новоствореного молодіжного руху «Стар Лабс» у Красногорівці, який є шанувальником цього мистецтва. Діти також запрошують до спілкування всіх шанувальників аніме та планують організувати аніме-фест. Ще є план створення аніме-театру.

З пошаною,
станичний Краматорського осередку НСОУ ПЛАСТ, голова ГО "Культурно-освітня фундація "Лібері Лібераті" Максим Потапчук.
Тел.: 099 140 50 29
1405029.m@gmail.com