Спільні заходи з Посольством Австралії в Україні та краматорськими школярами

Australian Embassy in Ukraine on our initiative in Kramatorsk, organized with the wonderful team of the 12th school for the students and all interested.
Посольство Австралії в Україні пише про нашу спільну ініціативу в Краматорську, яку ми організували із прекрасним колективом 12 школи для школярів та громади міста (https://www.facebook.com/AUinUA/posts/1741812786110024 ):

Fantastic recent cultural exchange between Australia and Ukraine at School №12 in Kramatorsk, with much thanks to Maksym Potapchuk of Liberi Liberati and Stefan Romaniw of Australian Federation of Ukrainian Organisations. For a translation in English, try the 'See translation' link below the text.

У вівторок 11 квітня у ЗОШ №12 м. Краматорськ відкрилась пересувна виставка «Старі Майстри – видатні австралійські художники, що малювали на корі».

Безпосередньо перед відкриттям виставки у школі відбулась скайп-конференція із головою Союзу Українських Організацій в Австралії Стефаном Романівим. Учасниками та гостями стали учні 9-11 класів та педагоги ЗОШ №12, голова ГО "Культурно-освітня фундація "Лібері Лібераті" / Liberi Liberati Максим Потапчук, керівник народного аматорського колективу студії-клубу «Словяни» (Словянький район) Л.М. Азімова та її учні з гуртка «Веселка» Мирнинського сільського клубу, жителі мікрорайону. Австралійська громада вперше спілкувалась із громадою Краматорська. Під час конференції пан Романів розповів школярам та городянам про історію українського поселення в Австралії, сучасне життя українських австралійців, поділився планами на майбутнє.

Учениця 9-А класу Євгенія Карпенко прочитали уривок з поеми Т. Шевченка «Причинна», учасники вокального ансамблю «Світанок» разом з присутніми подарували пану Романіву пісню про Україну.

Після відкриття виставки та скайп-діалогу вчитель географії О.М. Захарова провела урок, на якому учні старших класів (Данило Мошненко, Дмитро Капелька, Євгенія Улинець, Маргарита Панова, Сергій Довгополов) підготували доповіді про географію, історію та мистецтво Австралії. Діти переглянули англомовний фільм Національного музею Австралії про реставрацію картин на корі. Переклад здійснювали учні 11 класу (Микола Золотарьов, Ірина Бурчуганова, Максим та Станіслав Сачко), п’ятикласники, заохочені до вивчення англійської мови, оцінювали майстерність старшокласників.

Виставка «Старі Майстри» буде відкрита у школі за адресою вул. Соціалістична, 22, м. Краматорськ до 14 квітня включно. Вхід вільний.

Із 18 квітня «Старі Майстри» експонуватимуться у Покровська бібліотека імТГШевченка за адресою вул. Європейська, 22, м. Покровськ. Вхід вільний.

Дякуємо голові ГО «Культурно-освітня фундація «Лібері Лібераті» Максим Потапчук за допомогу в розширенні соціально-культурних зв’язків України та Австралїі.

Виставка «Старі Майстри» в Україні стала можливою завдяки Міністерству закордонних справ та торгівлі Австралії / Australian Government Department of Foreign Affairs and Trade і Національного музею Австралії / The National Museum of Australia за підтримки Союзу Українських Організацій в Австралії.

Дякуємо за чудові світлини учениці 8 класу Світлані Бриль.

З пошаною,
станичний Краматорського ПЛАСТу, голова ГО "Культурно-освітня фундація "Лібері Лібераті" Максим Потапчук.
Тел.: 099 140 50 29
1405029.m@gmail.com

 

 

Максим Потапчук