Донецьк – лісосмуга - поле – Красногорівка.

Донецьк – лісосмуга - поле – Красногорівка.

Таку незначну відстань ми долали за лічені хвилини, але це було до війни, коли ще студентами їздили на творчі зустрічі до красногорівських дівчат... Читайте більше в нашій статті.
До яскравої та різнобарвної Красногорівської студії образотворчого мистецтва «Веселка», де працюють десятки дітей, ми приїхали юрбою волонтерів на декілька днів та одразу потрапили до обіймів господині студії пані Ольги Кицманюк та її численних талановитих юних майстрів.
- Це вам подарунок, швиденько беріть.
– Що це?
Розгублено питаю у маленької художниці на вигляд 10 років з величезними зеленими очима та розглядаю подаровані мені декілька старанно згорнутих навпіл аркушів паперу.
- Ми старалися, малювали для вас листівочки з весняними квіточками, будете нас пам’ятати.
Дивлюся по сторонах та бачу своїх друзів-супутників Надію Рижук, Валентину Охлопкову та Сімона з Німеччини із щасливими обличчями, - дитячі подарунки, мабуть, на всіх однаково чарівно діють. Розділивши своє щастя рівно на всіх моїх друзів, юні художники почали розповідати про себе, жуючи цукерки, що ми привезли з собою: поділилися думками щодо того, ким хочуть працювати в майбутньому та про що мріють. Мрії далеко не дитячі, але про них розповім трохи згодом.

Відвідали школу №5, де зараз навчається 430 дітей, вона зараз одна працює в Красногорівці , бо інші чотири школи знаходься в районах, що є небезпечними для дітей із причини регулярних обстрілів зі сторони Донецька. Звісно, працювати в таких умовах складно, але завдяки злагодженим та фаховим діям працівників школи дітям дають добрі знання та забезпечують гідне функціонування школи. Дякую директору цієї школи пані Наталії Кібалко, яка з радістю нас зустріла та познайомила зі шкільним життям. До речі, ми вже запланували перші спільні освітні заходи для дітей і домовилися разом шукати можливість будівництва теплиці на території школи. В місті обстрілами знищили газопостачання, тому люди обігріваються переважно буржуйками, відновлене водопостачання та електроенергію. Закликаю художників, літераторів, митців їхати до Красногорівки та прифронтових громад підтримати дітей творчими заходами та своїми знаннями, бо серця також треба відновлювати, це важливо для майбутнього.

Здивувала молодь зі своїм відчайдушним та стрімким бажанням створити молодіжний рух у Красногорівці. Тому терміново була організована творча нарада з молоддю, де ми поділилися своїм досвідом створення та розвитку громадських організацій. Пишаюся своїми новими друзями та їх прагненням розвитку рідного міста! В результаті визначилися з подальшою діяльністю організації, запланували перші акції та вчора дівчата придумали собі назву: «Стар Лабс». Тобто, для успішного старту все готово! Плани наступні: знайти та купити різнокольорові фарби для металу, цемент, грунтовку, пензлі, дерев’яні дошки та зробити для міста добру справу: 1 - 4 травня разом художньо розмалювати майданчик для відпочинку в парку, відбудувати дитячу пісочницю та дати нове життя садовим парканчикам у школі, прикрасивши їх унікальною саморобною мозаїкою. Також потрібна тканина для вишивки. Впевнений, що така корисна праця об’єднає багатьох людей, бо саме в єдності наша сила. Шановні друзі, прошу долучатися до цієї доброї справи, бо є потреба в матеріалах!

Дякую всім нашим друзям, які передали подарунки для діточок: БФ «ДАР», українському парижанину Ігорю Карумову, письменникам Майданович Тетяні та Жаку Жаб’є, Оксані Охріменко, Олені Бровко, Наталії Михайловій. Також дякую другу Сімону з Німеччини, який завітав разом із нами до Красногорівки, торік він приїхав до Києва займатися волонтерською діяльністю. Ще в Німеччини запланував у Києві вивчити російську мову, але замість цього досконало вивчив українську! Тож діти у Красногорівці та в інших містах були вражені, як етнічний німець гарно вивчив українську за рік. Гарний приклад, молодець!

Також подяка Об'єднананному Центру цивільно-військового співробітництва штабу АТО (місто Краматорськ, Волноваха, Мар"Їнка) за опіку та координацію. Далі буде…

Світлини надані Валентиною Охлопковою та Сімоном із Німеччини.

З пошаною,
станичний Краматорського ПЛАСТУ, голова ГО "Культурно-освітня фундація "Лібері Лібераті" Максим Потапчук.
Тел.: 099 140 50 29
1405029.m@gmail.com

Красногорівка. Дитячий клуб "Веселка". Координатор проекту "Вишиті мрії" Надія Рижук насолоджується дитячим товариством.
Красногорівка. Дитячий клуб "Веселка". Координатор проекту "Вишиті мрії" Надія Рижук насолоджується дитячим товариством.
 

 

 

Красногорівка. Дитячий клуб "Веселка".
Красногорівка. Дитячий клуб "Веселка".

 

 

 

 

Красногорівська школа №5.
Красногорівська школа №5.